سبک کلاسیک راحتی و آسایش را با خود به همراه دارد.می توان اظهار داشت که سبک کلاسیک همان سبک سنتی است که قدری رنگ و روی عصر معاصر را به خود گرفته است.خیلی از ما ایرانی ها در خانه هایی متولد شده و رشد کرده ایم که دارای سبک کلاسیک بوده اند.این سبک دارای ویژگی هایی است که آنرا از سایر متدها جدا می سازد.در این بخش نگاه کوتاهی به برخی ویژگی های بارز این سبک می اندازیم.

1.در این نوع دکوراسیون هر وسیله جای مخصوص به خودش را دارد و هیچ اثری از درهم ریختگی و شلوغی در آن به چشم نمی خورد.از نظر بصری نظم و تقارن خاصی را به بیننده القا می کند.

2.سبک کلاسیک آرامش بخش است.در آن همه چیز از یک قاعده و قانون پیروی می کنند و نحوه چیدمان قابل پیش بینی است.هیچ چیز دور از انتظار نیست.

3.مبلمان کلاسیک است و شاید قدری دمده به نظر برسد.همه ی اجزا و وسایل با یکدیگر هم خوانی دارند و چیدمان کلی ثابت و پایدار است.

4.همه وسایل با یکدیگر همخوانی دارند.با هم به راحتی هماهنگ می شوند و هیچ گونه سورپرایزی در آن به چشم نمی خورد.

5.خانه های کلاسیک برای تمام گروه های سنی مناسب هستند و همه اعضای خانواده در آن احساس راحتی می کنند.

6.رنگ ها با هم آمیخته شده اند و اغلب وسایل در امتداد یک خط افقی قرار می گیرند.برخی انحناهای ملایم در برخی از وسایل جانبی نظیر کوسن ها و گلدان ها مشاهده می شود.

7.پارچه ها نه خیلی براق هستند نه خیلی مات.طرح پارچه های رومبلی معمولا گلدار با استفاده از رنگ های ساده و اغلب خنثی,و طرح های متقارن هستند.

8.در کاربرد رنگ ها اصولا یک حد وسط رعایت می شود.البته گاهی می توان از رنگ های خیلی روشن و یا خیلی تیره نیز در آن استفاده کرد.

9.جنس مبلمان معمولا چوب است.چوب ها اصولا منبت کاری شده هستند و روی آنها کار دست مشاهده می کنید.

10.رنگ دیوارهای سفید,کرم بسیار روشن یا استخوانی است.سقف گاهی دارای گچ بری است.

11.در یک خانه سنتی منطقه غذاخوری یک مکان جداگانه را به خود اختصاص می دهد.درون آن به جز میز ناهارخوری و صندلی ها یک بوفه یا ویترین برای نگهداری سرویس غذاخوری نیز در نظر گرفته می شود.

12.یکی از ویژگی های برجسته در خانه های کلاسیک پرده ها هستند.پرده ها به راحتی می توانند یک خانه کلاسیک را از سایر سبک ها مجزا سازند.

 

منبع:دکتر رضا شاطریان

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان. عضو شوید یاوارد حساب خود شوید. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

آمار بازدید سایت

امروز1148
دیروز3852
این هفته26711
این ماه13375
در کل1188746

1399-04-14