شش قانون اساسی در دکوراسیون

1)از نصب تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ اجتناب کنید.با این کار هم از ارزش اثر هنری کم میشود و هم دیوارخانه کوچک به نظر می رسد.تابلوهای هنری باید دو سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا بشود آنها را یک عنصر دکوراتیو به حساب آورد.

 

2)اگر می خواهید دیوارهای اتاق تان مرتفع به نظر بیاید ,از چندین تابلوی عمودی در گنار هم استفاده کنید.اگر دوست دارید دیوارهای اتاق تان پهن و طولانی به نظر بیاید ,چندین تابلوی افقی را در کنار هم قرار دهید.

3)نورها می توانند روی رنگها تاثیر بگذارند.برای مثال,نورهای زرد مقداری گرما و زردی به رنگ اضافه می کنند.در مقابل ,نوزرهای سفید ,باعث اضافه شدن کمی رنگ آبی به دیگر رنگها می شوند.

4)قبل از انجام رنگ آمیزی نهایی,از علاقه تان به رنگ مورد نظر مطمئن شوید.شاید بد نباشد که آن را در جای کوچکی امتحان کنید و زمانیکه از شدت روشنی ,تیرگی و یا  درخشندگی رنگ اطمینان حاصل کردید آن را برای کل دیوارهابکار ببرید.بهتر است امتحان رنگ را زیر همان نوری انجام دهید که بیشترین زمان را با آن سپری می کنید.

5)استفاده از تابلوهای نقاشی به هماهنگی و زیبایی خانه کمک می کند,ولی به هنگام نصب این تابلوها باید در نظر داشته باشید که در ارتفاعی بالاتر و یا پایین تر از حد تعریف شده قرار نگیرند.حد تعریف شده نصب تابلوها در حقیقت همان میانگین قد افراد بزرگسال خانواده است.

 

6)اگر می خواهید اتاق ها بزرگتر از حد واقعی به نظر برسند,از رنگهای روشن و درخشنده استفاده کنید.برعکس,اگر فضای وسیعی در اختیار دارید و می خواهید کوچکتر به نظر برسد,رنگ های تیره بکار ببرید.

 

 

 منبع:دکتر رضا شاطریان

نظرات (1)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان. عضو شوید یاوارد حساب خود شوید. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

آمار بازدید سایت

امروز1112
دیروز3852
این هفته26675
این ماه13339
در کل1188710

1399-04-14