اخبار و مقالات

تاریخ انتشار: 03/03/23

راهنمای کوتاهی برای انتخاب آینه های مناسب برای فضای حمام

آینه های حمام اغلب نادیده گرفته شده ترین جنبه ها هستند. با این وجود، نقش مهم آن در هر فضای حمام صرف نظر از اندازه آن غیرقابل انکار است. آینه های حمام با کابینت های ذخیره سازی یک آیتم کاربردی هستند که به جذابیت کلی حمام شما می افزایند. پیدا کردن آینه مناسب اغلب ممکن است چالش برانگیز باشد زیرا چندین گزینه در بازار وجود دارد. بنابراین، این پست به شما در درک جنبه‌های مختلف آینه‌های حمام کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند آینه‌ای را انتخاب کنید که با سلیقه شما مطابقت داشته باشد و نیازهای شما را برآورده کند.

مسائل اندازه

آینه حمامی که انتخاب می کنید، اندازه آن باید با ابعاد حمام شما و همچنین کابینت روشویی یا پیشخوانی که در مقابل آن جفت می شود، مطابقت داشته باشد. اگر آینه شما خیلی کوچک است، این باعث می شود اتاق شلوغ و خوشایند نباشد. از سوی دیگر، اگر آینه ای بیش از حد بزرگ دارید، ممکن است احساس کنید که برای فضا بیش از حد طاقت فرسا هستید و باعث ایجاد اختلال در افراد در آنجا می شود. قاعده کلی این است که عرض آینه باید حداقل چند اینچ کمتر از عرض آن از یک طرف به طرف دیگر باشد، جایی که غرور در زیر آن قرار دارد.

شکل و سبک 

شکل‌ها و سبک‌های زیادی برای آینه‌های حمام وجود دارد، از طرح‌های مستطیلی معمولی گرفته تا آینه‌های مدرن‌تر یا غیرمعمول‌تری مانند بیضی، گرد و حتی شش ضلعی. به ظاهر کلی حمام خود فکر کنید و شکل آینه ای را انتخاب کنید که به خوبی با تزئینات آن هماهنگ باشد. اگر ظاهری ساده و در عین حال ماندگار را ترجیح می دهید، به سراغ یک آینه مستطیلی قاب معمولی بروید. اگر می خواهید بیانیه ای جسورانه داشته باشید، اشکال منحصر به فرد و طرح های بدون قاب را بررسی کنید.

قاب بندی و لبه بندی 

قاب یا لبه های اطراف آینه حمام می تواند سبک و فضای کل اتاق را تغییر دهد. قاب های ساخته شده از چوب حسی دنج و حومه ای را به شما می دهد. از سوی دیگر، فریم های فلزی ظاهری صنعتی ایجاد می کنند که ماهیت مدرن دارد. اگر چیزی ساده با جزئیات کمتر را برای طراحی آینه حمام خود ترجیح می دهید، به سراغ آینه هایی با قاب چوبی بروید که ظاهری صاف، فرسوده یا پریشان دارند.

ملاحظات نورپردازی 

برای آراستگی، نور صحیح بسیار مهم است و آینه حمام شما نقش مهمی در این امر دارد. اگر نور طبیعی وارد حمام نمی‌کنید، به استفاده از آینه‌هایی با چراغ‌های پشتی یا نصب لامپ‌های دیواری یا چراغ‌های سقفی در نزدیکی آن فکر کنید تا روشنایی کافی برای آینه شما تضمین شود.

عملکرد و ویژگی ها 

به عملکرد آینه حمام خود فکر کنید ، نه فقط به ظاهر آن. اگر مجبور به استفاده از این فضا با افراد دیگر هستید، شاید خوب باشد که یک آینه روشویی دوتایی تهیه کنید. همچنین، در نظر بگیرید که آیا برای نیازهای شما وجود آینه هایی با قفسه در داخل آنها یا کابینت هایی که می توان وسایل را مانند محفظه ها یا حتی آینه هایی که همراه با چراغ هایی که قبلاً در آنها نصب شده است قرار داد، مفید است یا خیر.

یادداشت پایانی

برای انتخاب یک آینه ایده آل حمام، باید هم به ظاهر آن فکر کنید و هم اینکه چقدر برای شما کارایی دارد. شما باید مدتی را صرف بررسی فضای موجود خود کنید، در نظر بگیرید که چه ویژگی هایی مهم تر هستند و به همه گزینه های پیشنهادی نگاه کنید. هنگامی که یک آینه مناسب نصب کردید، حمام شما ظاهری مجلل پیدا می کند و یک منطقه نظافت مفید را فراهم می کند که استفاده از آن لذت بخش است.

کلمات کلیدی