اخبار و مقالات

تاریخ انتشار: 03/04/12

چند قانون برای چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

چگونه مبلمان و تلویزیون خود را طوری چیدمان کنید که خوب به نظر برسند و بهتر کار کنند.

 یک نقطه کانونی را انتخاب کنید

هرگز قدرت یک نقطه کانونی در یک اتاق را دست کم نگیرید. گاهی اوقات آنها به طور طبیعی ظاهر می شوند، مانند اگر شما یک پنجره برجسته یا یک شومینه داخلی دارید، در حالی که ممکن است لازم باشد خودتان آنها را بسازید، مانند پایه های تلویزیون و تلویزیوننقطه کانونی انتخابی شما هر چه باشد ، تصمیم بگیرید و به آن پایبند باشید. شما می خواهید تا آنجا که ممکن است مبلمان را در اطراف آن بچینید.

مبلمان را به دیوار فشار ندهید

اندازه‌گیری‌های اتاق نشان می‌دهد که چقدر می‌توانید مبلمان خود را از دیوارها دور کنید، اما حتی در یک فضای کوچک، می‌خواهید با قرار دادن چند اینچ بین پشت مبلمان و دیوارها، کمی فضای تنفسی به قطعات بدهید. علیرغم باور عمومی، این فضای کمی می تواند اتاق ها را بزرگتر کند. البته اگر فضای بزرگتری دارید، می توانید مبلمان را طوری بچینید که قسمت های گفتگو در وسط اتاق ایجاد شود و چند فوت بین دیوارها و مبلمان باقی بماند.

 تعیین مکان تلویزیون

اندازه تلویزیون و سایر فاکتورها به شما کمک می کند تا مکان قرار دادن تلویزیون خود را تعیین کنید. اینجا نکاتی وجود دارد:

تلویزیون باید در قسمتی از اتاق نشیمن شما قرار گیرد که تحت تأثیر نور خورشید یا تابش نور طبیعی یا نورهای دیگر قرار نگیرد.

به طور کلی، تلویزیون شما باید رو به روی صندلی شما قرار گیرد تا بتوانید به راحتی آن را از روی مبل یا صندلی خود تماشا کنید.

 هنگام چیدمان مبلمان تعادل را پیدا کنید

تعادل همیشه در دکوراسیون مهم است و هرگز بیشتر از چیدمان مبلمان و سایر وسایل در اتاق نشیمن شما مهم نیست. هم اندازه و هم محل قرارگیری قطعات مختلف را در نظر بگیرید، مطمئن شوید که همه قطعات بزرگ یا کوچک را در یک قسمت یا در یک طرف اتاق قرار ندهید، که می تواند فضا را کج و ناخوشایند کند. همچنین، از تنوع در شکل‌ها اطمینان حاصل کنید - برای مثال، اگر صندلی‌هایی با خط مستقیم دارید، میز قهوه‌خوری گرد را انتخاب کنید .

یک میز قهوه بزرگ بگیرید

وقتی نوبت به انتخاب میز قهوه‌خوری می‌رسد ، معمولاً بزرگ‌تر بهتر است. یک میز قهوه خوری بزرگ در وسط یک قسمت نشیمن، هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد عالی است. این به عنوان یک لنگر برای اتاق عمل می کند و فضای زیادی را برای افراد ایجاد می کند تا نوشیدنی ها را کنار بگذارند یا لوازم جانبی مورد علاقه شما را به نمایش بگذارند. یک میز بزرگ نیز دسترسی راحت تری را از صندلی های اطراف آن فراهم می کند. اطمینان حاصل کنید که بین صندلی و میز قهوه فضای کافی برای عبور افراد (حدود 18 اینچ) بگذارید. اگر نمی توانید یک میز بزرگ و مناسب پیدا کنید، دو میز کوچکتر یا یک ایده جایگزین مانند نیمکت می تواند جایگزین خوبی باشد.

بگذار نور باشد

انتخاب های نورپردازی شما برخی از مهم ترین عناصر در یک اتاق هستند. همیشه از ترکیبی از نورهای سقفی، چراغ های کف، و چراغ های رومیزی (و در صورت امکان، دیوارکوب ها) استفاده کنید. یک چراغ طبقه در انتهای مبل یا پشت یک صندلی برجسته به خانه نگاه می کند. چراغ های رومیزی روی میزهای کناری، قفسه ها و حتی مانتل ها زیبا به نظر می رسند. نورپردازی باید در سطوح مختلف قرار گیرد تا به درستی متعادل شود، بنابراین از وسایل متنوع در سراسر اتاق خود استفاده کنید.

 از آثار هنری با اندازه مناسب استفاده کنید 

آثار هنری آویزان شده روی دیوار اتاق نشیمن ، همراه با آینه ها یا اشیاء مجسمه سازی - باید به صورت استراتژیک و متناسب با مبلمان قرار گیرند. مثلاً یک عکس کوچک را پشت مبل خود آویزان نکنید. در عوض، یا از یک تکه بزرگ که تقریباً دو سوم طول مبل است استفاده کنید، یا گروهی از قطعات را آویزان کنید. اگر مصمم به استفاده از یک قطعه هنری خاص هستید که خیلی کوچک است، آن را در یک قاب بزرگ با یک تخته حصیر در اطراف آن قرار دهید تا زمانی که در نزدیکی یک مبلمان بزرگ قرار می‌گیرید بتواند خودش را حفظ کند

کلمات کلیدی