اخبار و مقالات

تاریخ انتشار: 03/03/19

بهترین راه برای چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

آیا به دنبال راهی برای تزئین اتاق نشیمن خود به روشی مدرن یا جمع و جور یا به روشی ساده خانوادگی هستید. ما تحقیقاتی انجام داده ایم تا این مقاله حاوی بهترین روش برای تزئین اتاق نشیمن کوچک شما باشد.

انتخابی که برای بهترین روش برای تزئین اتاق شما ایجاد شده است، شامل چیدمان مدرن و سنتی است که متناسب با هر اندازه و سبک خانه باشد. بنابراین آب و هوا طراحی شما بر اساس هر فضای اتاق نشیمن است، این نکات به شما کمک می کند زیبایی اتاق نشیمن خود را نشان دهید.

1. مرکز توجه را انتخاب کنید

ابتدا باید نقطه تمرکز یا نقطه جهت را انتخاب کنید. اینجا جایی است مانند پایه های تلویزیون یا جایی که بخواهید مبلمان خود را در اطراف بچینید.

2. تعیین موقعیت مبلمان

باید اطمینان حاصل کنید که اثاثیه خود را در حالت بسته قرار ندهید. حتماً بین مبلمان و دیوار فاصله بگذارید. شما باید مبل ها را موازی یکدیگر قرار دهید تا جریان ارتباط راحت تر شود. اجباری نیست که مبل ها را موازی یکدیگر قرار دهید، می توانید آن ها را از هر زاویه ای متمایل کنید، البته به شرطی که به هم نزدیک باشند تا ارتباط راحت تر باشد. شما همچنین باید هنگام چیدمان مبلمان خود تعادلی پیدا کنید، باید عواملی مانند اندازه ها را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که همه اندازه های کوچک را در یک اندازه و اندازه های بزرگتر را در یک طرف دیگر گروه بندی نمی کنید. بلکه باید تعادلی در ترتیب وجود داشته باشد

3. باید حرکت فعال را در نظر بگیرید

هنگام چیدمان مبلمان اتاق نشیمن، باید در نظر داشته باشید که حرکتی در اتاق نشیمن انجام می شود. بنابراین هنگام چیدمان مبلمان خود، باید مطمئن شوید که یک مسیر روشن بین مبلمان شما وجود دارد که افراد بتوانند از یک سر اتاق به انتهای دیگر بدون برخورد با مبلمان راه بروند.

4. از فرش به اندازه مناسب استفاده کنید 

شما باید در نظر داشته باشید که از اندازه مناسب فرش برای اتاق نشیمن خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که کف پوشیده نمی شود. اطمینان حاصل کنید که فرش شما به اندازه کافی بزرگ است که اندازه لازم اتاق را بپوشاند.

5. میز وسط اندازه مناسب را تهیه کنید

همیشه نیاز به یک میز در وسط قسمت نشیمن وجود دارد، زیرا می تواند به عنوان یک لنگر برای اتاق نشیمن عمل کند و همچنین فضای زیادی را برای افراد برای قرار دادن نوشیدنی های خود ایجاد کند. میز اندازه مناسب برای اتاق نشیمن شما را پیدا می کند تا به آن زیبایی و همچنین فضایی برای جابجایی بدهد.

6. نورپردازی 

نورپردازی مهمترین بخش اتاق است، زیرا اتاق بدون نور یک اتاق کامل نیست. توصیه می شود از نورپردازی کف، یا نورپردازی سقفی یا نورپردازی روی میز استفاده کنید، یا می توانید از همه آنها استفاده کنید. شما می توانید از نور متعادل در سراسر اتاق خود استفاده کنید.

7. آثار هنری

در نهایت یک راه عالی برای افزودن زیبایی به اتاقتان، قرار دادن آثار هنری در اتاقتان است. شما باید آثار هنری خود را متناسب با مبلمان موجود در اتاق نشیمن خود قرار دهید و همچنین هنگام آویزان کردن آثار هنری خود باید دید را در نظر بگیرید، زیرا می خواهید آن را در مکانی آویزان کنید که مناسب ترین و همچنین قابل مشاهده باشد.

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن به آسانی کارهای روزمره شماست، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید که احساس می کنید به بهترین وجه با علاقه شما مطابقت دارد، زیرا اتاق شماست و تنها شما می دانید که چه چیزی برای شما بهتر است.